До відома мешканців громади!

Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» ( 3038-17 ), Постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», Степненська  сільська рада оголошує,

«13» січня 2022 року об 11:00 у Будинку Культури с. Степне будуть проведені громадські слухання щодо розгляду містобудівної документації та презентація:

«Генеральний план с. Степне Запорізького району Запорізької області», «План зонування території с. Степне Запорізького району Запорізької області» (у складі Генерального плану), та розділу «Охорона навколишнього середовища» Генерального плану с. Степне Запорізького району Запорізької області в обсязі звіту про стратегічну екологічну оцінку.

 

З «09» грудня 2021 року оголошується початок проведення процедури подання пропозицій до проекту містобудівної документації.

Строк завершення подання пропозицій до «07» січня 2022 року включно.

 

Подання, розгляд та врахування пропозицій громадськості

Відповідно до ч. 6 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (3038-17) пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Підставою для подання пропозицій до проектів містобудівної документації відповідному органу місцевого самоврядування є повідомлення про початок процедури їх розгляду.

 

Відомості про організацію замовника та розробника

  • Генеральний план с. Степне Запорізького району Запорізької області виконаний згідно з Договором № 131Г-3/2020, укладеним між Степненською сільською радою та ТОВ «Інститут Ефективних Технологій – Сателіт».

Підставами для розробки даної містобудівної документації є рішення Степненської сільської ради «Про розробку містобудівної документації «Генеральний план с. Степне Запорізького району Запорізької області та План зонування с. Степне Запорізького району Запорізької області» (у складі Генерального плану)» № 7 від 20.03.2020, а також завдання на розробку містобудівної документації.

За більш детальним розглядом Генеральних планів звертатися до начальника відділу земельних відносин та екології Степненської сільської ради за адресою: вул. Першотравнева, буд. 50, с. Степне, Запорізький район, Запорізька область 70432, та на офіційному сайті громади: https://stepnerada.gov.ua

 

 

 

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН

с. Степне Запорізькоо району Запорізької області

 

Мета розроблення даної містобудівної документації:

– обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території населеного пункту;

– зміна меж населеного пункту;

– визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб;

– приведення містобудівної документації у відповідність до чинного законодавства.

Генеральний план розроблений з врахуванням:

–           зміни показників розрахункової чисельності населення;

–           сучасної економічної ситуації населеного пункту та району;

–           діючого законодавства;

–           схеми планування території Запорізькоо району;

–           схеми планування території Запорізької області.

 

Дана містобудівна документація є частиною системи моніторингу інформаційних ресурсів розвитку території та вкрай необхідна громаді для регулювання містобудівної діяльності і раціонального і ефективного землекористування з урахуванням створення сучасних технологій ведення містобудівного кадастру.

 

СКЛАД МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ

НайменуванняНосійМасштабПримітки
I. Графічні матеріали
1. Схема розташування населеного пункту в системі розселення у довільному масштабі.ПапірдовільнийАркуш 1
2. План існуючого використання території. М 1:5000Папір1:5000Аркуш 2
3. Схема існуючих планувальних обмежень. М 1:5000Папір1:5000Аркуш 3
4. Модель перспективного розвитку населеного пункту у довільному масштабі.ПапірдовільнийАркуш 4
5. Генеральний план (основне креслення). М 1:5000Папір1:5000Аркуш 5
6. Схема проектних планувальних обмежень. М 1:5000.Папір1:5000Аркуш 6
7. Схема вулично-дорожньої мережі сільського та зовнішнього транспорту. М 1:5000Папір1:5000Аркуш 7
8. Схема інженерного обладнання території. М 1:5000Папір1:5000Аркуш 8
9. Схема інженерної підготовки та захисту території. М 1:5000Папір 1:5000Аркуш 9
II. Текстові матеріали
1. Пояснювальна запискаПапірКнига

 

ЗМІСТ

Найменуваннясторінка
Зміст.
Склад містобудівної документації.
I. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 1.      Вступ.
1.1Відомості про організацію замовника та розробника.
1.2Юридичні, законодавчі та нормативні підстави розроблення генерального плану.  Проектні матеріали які враховувались при розробці генерального плану.
1.3Джерела вихідних даних.
1.4Картографічна основа.
1.5Склад авторського колективу.
 2. Аналітична частина
2.1Стисла характеристика географічного положення населеного пункту, його адміністративний статус, відомості про площу території та чисельність населення, місце в системі розселення.
2.2Оцінка реалізації попереднього генерального плану (за наявності), характеристика стану території населеного пункту та існуючих проблем її використання.
2.3Аналіз зовнішніх та внутрішніх факторів, що визначають конкурентні переваги та обмеження розвитку населеного пункту.
2.4Характеристика структури та обсяги існуючого житлового фонду, об’єктів обслуговування, перелік об’єктів господарського комплексу, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, захисту території від небезпечних природних і техногенних процесів.
2.5Аналіз відомостей про стан навколишнього природного середовища.
2.6Аналіз ресурсного потенціалу, тенденцій розвитку населеного пункту та прилеглих територій.
 3. Обґрунтування та пропозиції
3.1Стратегія розвитку населеного пункту. Параметри демографічного,  економічного та соціального розвитку.
3.2Опис перспективної  функціонально-планувальної структури населеного пункту.
3.3Присільська зона.
3.4Основні пріоритети та цільові показники соціального і демографічного розвитку території населеного пункту з метою формування повноцінного життєвого середовища.
3.5Характеристика територій, необхідних для подальшого розвитку населеного пункту, а також територій спільних інтересів суміжних територіальних громад.
3.6Пропозиції щодо зміни межі населеного пункту.  Території перспективного розвитку та умови їх освоєння.
3.7Характеристика проблемних територій та визначення заходів щодо їх освоєння.
3.8Пропозиції щодо формування системи громадських центрів.
3.9Пропозиції щодо встановлення режиму використання територій, призначених для майбутніх містобудівних потреб.
3.10Розрахункові показники та заходи щодо розвитку житлового будівництва.
3.11Розрахункові показники та заходи щодо розвитку соціальної інфраструктури державної та комунальної форм власності (об’єктів освіти, медичного забезпечення, культури та спорту, а також місць поховань, пожежних депо тощо), які забезпечують соціально-гарантований рівень життя згідно з державними будівельними нормами або встановленими цільовими показниками з урахуванням особливостей населеного пункту.
3.12Розрахункові показники та заходи щодо розвитку озеленених територій загального користування, ландшафтно-рекреаційних територій населеного пункту.
3.13Розрахункові показники та заходи щодо розвитку вулично-дорожньої мережі за її категоріями з виділенням ділянок нового будівництва та реконструкції, визначення загальної її щільності, будівництво  транспортних розв’язок, організація системи міського та зовнішнього транспорту.
3.14Розрахункові показники та заходи щодо розвитку інженерної інфраструктури за видами.
3.14.1.Водопостачання.
3.14.2Водовідведення
3.14.3Теплопостачання.
3.14.4Газопостачання.
3.14.5Електропостачання.
3.14.6Мережі зв’язку, радіомовлення, телебачення.
3.14.7Мережі розташування об’єктів і місць утилізації побутових відходів, а також місць захоронення тварин.
3.14.8Заходи з інженерної підготовки та захисту територій від небезпечних геологічних та гідрогеологічних процесів. Організація відведення поверхневих вод, дощова каналізація.
3.15Пропозиції щодо охорони навколишнього природного середовища, подолання та запобігання проявів негативних природно-техногенних факторів з метою поліпшення життєвого середовища.
3.16Пропозиції щодо збереження та охорони нерухомих пам’яток культурної спадщини, територій, що мають статус земель  історико-культурного призначення.
3.17Рекомендації щодо розроблення плану зонування території або черговості виконання плану зонування її окремих частин та детальних планів територій.
3.18Перелік організаційних заходів реалізації генерального плану, у тому числі з підготовки відповідних                         нормативно-правових актів, наукових, проектних, розвідувальних, пошукових та інших робіт.
3.19Основні показники генерального плану населеного пункту.
3.20Копії зменшених кольорових графічних матеріалів.
ІІ.  ДОДАТКИ

 

Перелік організаційних заходів із реалізації генерального плану, у тому числі з підготовки відповідних нормативно-правових актів, наукових, проектних, розвідувальних, пошукових та інших робіт.

Генеральним планом пропонується:

  • реконструкція адміністративних будівель;
  • виділення території для пожежного депо;
  • удосконалення забудови на основі збереження існуючих капітальних і придатних для тривалої експлуатації будинків і споруд, поступової заміни старого житлового фонду;
  • створення умов для занять фізичною культурою та спортом за умови збереження існуючої спортивної інфраструктури;
  • благоустрій центрального парку, виділення територій під проектні парки;
  • благоустрій зон для відпочинку;
  • упорядкування і благоустрій мережі вулиць і проїздів за максимально можливого збереження планувальної структури, що склалася;
  • поліпшення профілю вулиць шляхом благоустрою проїжджої частини і тротуарів, розміщення зон для паркування автомобілів;
  • відокремлення пішохідних тротуарів від проїжджої частини зеленими насадженнями, на головних і житлових вулицях необхідно влаштувати тротуари, розмістити елементи освітлення, урни для сміття;
  • швидкість руху вулицями в межах села обмежити до 50 км/год;
  • проектний проїзд спеціальної ширини для вантажного транспорту, для виїзду із промислової зони поза межами центру населеного пункту.
  • з метою забезпечення санітарного стану населеного пункту пропонується на території населеного пункту розмістити контейнери для зберігання побутових відходів, сміттєперевантажувальну станцію та організувати планово-подвірну систему збирання побутових відходів;
  • формування територій для видобутку сонячної енергії;
  • формування складських зон та відновлення зруйнованих ферм.

У проектних рішеннях також пропонується вдосконалення інженерної інфраструктури:

  • будівництво мереж водопостачання на всій території населеного пункту;
  • будівництво мереж відведення поверхневих стічних вод з метою відведення поверхневих вод з території села;
  • розміщення мереж самопливної та напірної фекальної каналізації на всій території населеного пункту;
  • зарезервування комунікаційних коридорів для прокладання магістральних сільських комунікацій;
  • реконструкція зовнішнього освітлення вулиць із застосуванням енергозберігаючих ліхтарів.

Першочергові заходи, етап реалізації 7 років:

  • розчищення ставків;
  • розроблення проекту землеустрою стосовно прибережної захисної смуги;
  • реконструкція доріг.

 

Основні показники генерального плану населеного пункту.

 

Назва показникаОдиниця виміруІснуючий станЕтап 20 р.
Населеннятис. чоловік1,3802,380
Територія в межах населеного пункту, всього:га308,0322349,8009
у т.ч.: житлової забудови, всього»75,46156,16
садибної»74,31154,99
блокованої»
багатоквартирної»1,151,17
Громадської забудови, всього»2,14,18
Виробничої, всього»0,4237,66
Комунально-складської, всього»1,7910,36
Транспортної інфраструктури, всього»16,187440,52
у т.ч. вулично-дорожньої мережі»16,187440,52
зовнішнього транспорту»
Об’єктів інженерної інфраструктури, всього»0,00480,023
Ландшафтно-рекреаційної та озелененої, всього»28,8160,02
у т.ч. загального користування»8,136,95
у т.ч. спецпризначення21,719,71
лісів»
дач та садівницьких товариств»13,36
Природно-заповідного фонду, всього»
Водних поверхонь»0,731,1879
Сільськогосподарських угідь»180,8738,69
Інші території»1,661
Житловий фонд, всього:тис. м259,89110,82
Кількість квартир5591022
у т.ч.: непридатний житловий фонд»
Розподіл житлового фонду за видами забудови, кількість квартир:
садибна»519982
блокована»
багатоквартирна4040
Середня житлова забезпеченість населення загальною площеюм2/чол.43,3946,56
Вибуття житлового фонду, всього:тис. м2
непридатного»
придатного у зв’язку з реконструкцією»
Нове житлове будівництво, всього:тис. м250,93
Кількість квартир400
одноквартирне садибне»400
блоковане»
багатоквартирне»
Об’єкти громадського обслуговування:
дитячі дошкільні заклади, всьогомісць9670
загальноосвітні школи, всього»280214
Лікарні, всього»
Поліклінікивідвідувань на зміну
Амбулаторіївідвідувань на зміну5060
фельдшерсько-акушерські пункти, всьогооб’єкт1,00
пожежні депо, всьогооб’єкт1,00
пожежних автомобілів2,00
Аптекаоб’єкт1,001,00
Вулично-дорожня мережа та транспорт населеного пункту
Довжина вулиць і доріг, всьогокм9,4329,35
у т. ч. для міських магістралей (окремо загальноміського і районного значення)»
для сільських вулиць і доріг усіх категорій»9,4329,35
Щільність вулиць і доріг, всьогокм/км25,88,39
у т. ч. для міських магістралей (окремо загальноміського і районного значення)км/км2
для сільських вулиць і доріг усіх категорійкм/км25,88,39
Довжина подвійного шляху ліній міського (сільського) пасажирського транспорту, всьогокм5,705,70
у т. ч. автобуса»5,705,70
тролейбуса»
трамвая»
швидкісного трамвая»
метрополітену»
міської залізниці»
Щільність мережі наземного пасажирського транспортукм/км21,62901,6290
Інженерне забезпечення
Водопостачання
Сумарний відпуск водитис. м3/добу0,56740,8000
Потужність головних споруд водопроводу»0,56740,8000
Каналізація
Загальне надходження стічних вод0,8000
Сумарна потужність очисних споруд0,8000
Електропостачання
Сумарне споживання електроенергіїмлн. кВт ч/чол. в год1,31102,2610
Потужність джерел покриття електронавантаженьтис. кВт2,62205,6500
Теплопостачання
Потужність централізованих джерел тепла, всьогоГкал/год
Подача тепла, всього»
Газопостачаннямлн. м3/рік2,10633,8509
Споживання газу, всьогомлн. м3/рік3,15955,7764
Інженерна підготовка та захист території
Захист території від затоплення:
площа;га
протяжність захисних спорудкм
Намив, підсипання територіїга
Берегоукріпленнякм
Пониження рівня ґрунтових водга
Регулювання русел рік  / водоймкм / га
Протиерозійні, протизсувні, протикарстові заходига
Освоєння заторфованих і заболочених територійга
Освоєння територій з іншими складними умовами:
Противопросадні  заходига
Сейсмічність 7 балів і більшега
Дощова каналізаціякм
Очисні споруди дощової каналізаціїОдиниць
Санітарне очищення території
Обсяги твердих побутових відходів, всього:тис. т / рік0,4830,833
ПолігониОдиниць
Сміттєпереробні заводи
КількістьОдиниць
Потужність загальнатис. т / рік
Полігони
КількістьОдиниць
Площага
Звалища
КількістьОдиниць
Площага
Кладовищега1,53,33

 

Поділитись
Попередне оголошення Наступне оголошення