Пам’ятка з профілактики отруєння грибами.

Гриби – це дарунок лісу, але, водночас, вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й до смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.

Симптоми отруєння:
 різкий біль у животі;
 головний біль;
 підвищення температури тіла;
 галюцинації;
 холодні кінцівки;
 судоми;
 задуха;
 марення;
 зниження пульсу, запаморочення.

Профілактика отруєння грибами:
 найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торговельній мережі;
 не купуйте гриби, якщо на упаковці не має етикетки, листів-вкладишів та взагалі відсутня інформація про товар;
 не купуйте свіжі/сушені/солені/консервовані гриби на стихійних ринках;
 уважно оглядайте гриби, звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;
 удома ще раз ретельно перевірте гриби — усі сумнівні треба викинути;
 не куштуйте сирі гриби;
 варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв;
 зберігайте страви з грибами в холодильнику за відповідного температурного режиму в емальованому посуді не більше доби.

Якщо після споживання страв з грибами спостерігається поява вищезазначених симптомів негайно викликайте швидку допомогу. Не займайтесь самолікуванням, чим більше токсину потрапить в кров, тим важчий перебіг отруєння.
Не викидайте недоїдені страви з грибами, їх аналіз допоможе швидше з’ясувати вид отрути, яка попала до організму та допоможе лікарям визначити тактику та обсяг надання необхідної допомоги.

Увага! Не годуйте грибами дітей. Не можна вживати гриби вагітним та жінкам, які годують груддю.

Лікування отруєнь можливе тільки в медичному закладі і найбільш ефективне при ранньому встановлені діагнозу, тому при будь-яких симптомах харчового отруєння наполегливо рекомендуємо одразу ж звернутися до швидкої допомоги!
Пам’ятка з профілактики кліщового бореліозу
(хвороби Лайма).

Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, переносниками яких є кліщі.
Після укусу збудник зі слиною паразита швидко розносяться кровотоком по всьому організму. Імунна система починає виробляти велику кількість антитіл, що призводить до множинних запальних процесів. Збудник уражує нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру. Перші симптоми хвороби проявляються лише через кілька днів або навіть через місяць.

Симптоми кліщового бореліозу (хвороба Лайма):

• почервоніння і запалення місця укусу, свербіж (кільцеподібна еритема червоно-рожевого кольору 5-6 cм в діаметрі, яка в процесі свого розвитку поступово блідне в центрі, а зона почервоніння переміщується до периферії);
• жар;
• головні болі;
• біль в м’язах;
• втома;
• шкірний висип;
• алергічні реакції;
• аритмія.

Щоб запобігти кліщовому бореліозу, необхідно виконувати певні правила:
1. Одягайте світлий, щільний з довгими рукавами і манжетами одяг. Надайте перевагу закритому взуттю;
2. Максимально ховайте волосся під головний убір;
3. Обробіть одяг та взуття репілентами;
4. Обираючи місце відпочинку на природі надайте перевагу сухій галявині без високої трави та гілок;
5. Під час відпочинку на природі проводьте щогодинний огляд тіла та одягу, ретельний огляд вдома, приділяйте особливу увагу ділянкам шкіри з волосяним покривом;
6. Після прогулянки з домашнім улюбленцем уважно огляньте його хутряний покрив.
Якщо кліщ все ж таки проник до шкіри не займайтесь самолікуванням, не зволікаючи зверніться за допомогою до медичного закладу. Після видалення кліща спостерігайте за станом здоров’я. Якщо у місці укусу кліща з’являється невелика червона кругла пляма, яка не зникає упродовж кількох днів і навіть тижнів та починає поширюватися, — це може свідчити про розвиток хвороби Лайма. У такому разі слід повторно звернутися за медичною допомогою. Розпочатий на ранніх стадіях захворювання курс лікування, як правило, забезпечує повне одужання.

Бережіть себе і будьте здорові!

Поділитись
Наступна новина